«Армія відновлення»: до суспільно корисних робіт на Львівщині залучили майже 3 тисячі безробітних

 

Від січня цього року у межах урядового проєкту «Армія відновлення» до виконання суспільно корисних робіт на Львівщині залучено понад 2,7 тис. безробітних, у т. ч. внутрішньо переміщених осіб, на заробітну плату котрих спрямовано 30,3 млн грн.

Найбільш активно суспільно корисні роботи проводились у Львівській та Дрогобицькій громадах. Серед видів робіт, які виконували безробітні Львівщини, домінували: допомога постраждалим унаслідок бойових дій, розвантаження, фасування та доставляння гуманітарної допомоги, виконання робіт для потреб Збройних сил України, заготівля дров для опалювального сезону, надання соціальних послуг найбільш уразливим верствам населення (переселенцям, людям з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим, ветеранам тощо) та ін.

Нагадуємо, що з особами, котрі бажають взяти участь у суспільно корисній праці, укладається строковий трудовий договір. Оплата здійснюється відповідно до відпрацьованого часу в розмірі понад 10,0 тис. грн у разі роботи повний місяць. Цей період зараховується до страхового стажу.

Інформацію про аспекти організації тимчасової зайнятості можна отримати у будь-якому підрозділі Львівського ОЦЗ (адреси – за посиланням https://bit.ly/40jWW59), за тел. (032) 23 23 490, а також на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv ).

 

Ринок праці Львівщини: для 3,8 тис. безробітних – 15,2 тис. вакансій

 

У січні-серпні цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку місця праці скористалися 23,8 тис. жителів області, що на 750 осіб менше, ніж в аналогічному періоді торік. Роботою забезпечено 10,3 тис. осіб, у т. ч. 7,2 тис. безробітних. До тимчасової зайнятості залучено 3,7 тис. жителів Львівщини, з котрих 0,9 тис. виконували громадські та інші роботи тимчасового характеру, 2,7 тис. – суспільно корисні.

За скеруванням служби зайнятості 3,6 тис. безробітних проходили професійне навчання або перекваліфікацію. Вишкіл організовувався за такими актуальними професіями як швачка, оператор котельні, продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу, перукар, манікюрник та ін.

Ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці отримали 1,2 тис. осіб. Серед спеціальностей, за якими жителі області віком «45+», переселенці, учасники бойових дій та особи з інвалідністю вирішили підвищити професійну компетенцію, домінували «дошкільна освіта», «психологія», «медсестринство». У розрізі робітничих професій найбільшим попитом користувалися курси водіїв автотранспортних засобів, водіїв навантажувача та операторів котельні.

Упродовж восьми місяців ц. р. пошук потенційних працівників службі зайнятості довірили 5,8 тис. суб’єктів господарської діяльності, від яких надійшла інформація про наявність 31,7 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. Ще 7,0 тис. вакансій, якими оперувала служба зайнятості, було зібрано з інших джерел.

У перші дні вересня п. р. допомоги у працевлаштуванні потребували 3,8 тис. безробітних. У базі вакансій налічувалося 15,2 тис. пропозицій працевлаштування, з яких 11,6 тис. заявили місцеві фірми та компанії, а 3,6 тис. – зібрано з інших джерел. Відтак у середньому на Львівщині на безробітного припадало 4 вакансії.

Станом на 01.09.2024 року середній розмір заробітної плати, зазначений у задекларованих працедавцями вільних місцях праці, становив 13,8 тис. грн, що на 2,0 тис. грн більше, ніж було в аналогічний період торік.

 

Гранти на відкриття або розвиток бізнесу отримали майже сто ветеранів і ветеранок

 

З січня до 23 вересня цього року послугами Львівської обласної служби зайнятості скористалося 742 учасники бойових дій. З них 118 вдалося працевлаштувати, 68 охопити професійним навчанням.

Ще 92 захисники, а також їхні дружини/чоловіки цьогоріч стали переможцями програми «Гранти для ветеранів і членів їхніх сімей» та отримали кошти у розмірі від 250 тисяч до мільйона гривень на старт або розвиток бізнесу. Відповідно до основної умови надання гранту вони створили або планують створити 176 робочих місць у таких галузях економіки як надання послуг з мобільного харчування, вантажні перевезення, торгівля та ремонт автомобілів. Більше про проєкт –  тут https://griml.com/jZmal.

Для підвищення рівня конкурентоспроможності 96 учасників бойових дій у січні-серпні цього року отримали ваучер на навчання, вартість якого – 30280 грн. З них 58% вирішили завдяки ваучеру опанувати фах водія автотранспортних засобів. А загалом навчання організовується за 124 професіями або спеціальностями. Деталі програми –  тут https://griml.com/aiHGW.

З листопада минулого року служба зайнятості реалізовує експериментальний проєкт щодо безоплатного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в одному з 8 центрів професійно-технічної освіти ДСЗ (Дніпропетровський, Полтавський, Харківський, Одеський, Львівський, Рівненський, Сумський, Івано-Франківський), де проводиться вишкіл за 96 робітничими професіями та понад 400 освітніми програмами підвищення кваліфікації. Цього року такою можливістю скористався 91 учасник бойових дій. Здебільшого захисники опановували основи ведення власного бізнесу, аспекти керування безпілотним літальним апаратом, тестування програмного забезпечення, технології компютерної обробки інформації. Дехто обрав фах електрогазозварника, перукаря (перукаря-модельєра), тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва тощо. Подати заяву на навчання можна онлайн (https://griml.com/Y9LEM).

Державна служба зайнятості також реалізовує низку програм, згідно з якими працедавцям, які забезпечують роботою захисників, виплачується компенсація. Для прикладу, у разі працевлаштування ветеранів, що зареєстровані як безробітні понад один місяць, фірмам і компаніям, а також приватним підприємцям відшкодовуються 50% фактичних витрат на оплату праці (та не більш ніж розмір мінімальної зарплати упродовж шести місяців). З початку 2024 року за цією компенсаційною програмою у нашій області працевлаштовано 7 учасників бойових дій.

Консультації з питань працевлаштування, професійного навчання, видачі ваучерів і грантів на відкриття або розвиток бізнесу можна отримати у підрозділах Львівського обласного центру зайнятості (адреси – за посиланням https://bit.ly/40jWW59), телеграм-каналі ЛОЦЗ @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за

тел.: (032) 23 23 490,      +380966825183.

Львівський обласний центр зайнятості