Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
За 2021 рік на території Львівської області виникло 3863 пожежі, на яких виявлено 80 загиблих осіб та 91 травмовано, зокрема на території Львівського району Львівської області за 2021 рік виникло 918 пожеж та виявлено 9 загиблих осіб.
Станом на 18.01.2022року на території Львівської області виникло 114 пожежі, на яких виявлено 5 загиблих осіб та 6 травмовано, зокрема на території Львівського району Львівської області виникло 22 пожежі та виявлено 1 загиблу та 1 травмовану особу.
З настанням зимового пожежонебезпечного періоду у зв’язку з інтенсивним використання опалювальних приладів, пічного опалення, збільшенню навантаження на електромережі, недотриманням правил проведення електрозварювальних робіт, використанні відкритого вогню при розігріванні тепло-водо комунікацій на об’єктах, підприємствах, організаціях в житловому секторі та інших ситуаціях веде до збільшення кількості пожеж, що не рідко призводить до травматизму та загибелі людей на них.
Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:
-
не паліть у ліжку;
-
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
-
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
-
не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
-
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
-
використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.
При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!
ПАМ'ЯТАЙТЕ!
Пожежа - це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю.Часто пожежі виникають з вини школярів. Велику небезпеку становлять вогнища, що розпалюють діти поблизу будівель та будівельних майданчиків. Захопившись грою, діти забувають загасити вогнище, і тоді вітер роздуває іскри на великі відстані. Всім потрібно пам'ятати, що в місті не дозволено розпалювати вогнища або спалювати сміття.Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків. Не задумуючись над наслідками, розводять вогнища, запалюють свічки, користуються сірниками, що може стати причиною пожежі.Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами такими як бензин, ацетон, лак, іншими горючими матеріалами. Подібне загрожує вибухами, а отже, тяжкими травмами.
За горючістю всі матеріали поділяються на горючі та негорючі.До негорючих належать так звані "мінеральні" матеріали: природне каміння, метали, бетон, скло, кераміка.Горючі - це матеріали на основі органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси.Горять не тільки тверді матеріали та речовини, а й горючі гази, пил (пил торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху та ін.) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий газ, дизельне паливо...).
Що спричиняє пожежі:
- необережність у поводженні з вогнем;
- порушення правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням, газовими плитами, електроприладами;
- пустощі дітей з вогнем;- аварії та катастрофи на підприємствах.
Але поміж усіх причин виникнення пожеж головну роль (понад 60%) відіграє людський фактор. Людина є головним джерелом пожежної небезпеки в нашій державі, тому кожен повинен знати і виконувати правила пожежної безпеки.Наші оселі становлять велику пожежну небезпеку. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо формують значне горюче навантаження й створюють умови для швидкого поширення пожежі.
Ці правила дуже важливо запам'ятати дітям.
Якщо в квартирі виникла пожежа і поруч немає дорослих, що робити:
1.Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.
2.Викликати пожежну службу за телефоном 101. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.
3.Якщо можливо повідомити про пожежу сусідам.
4.Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно в щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільне ковдру, підійдуть також пісок, земля, якщо вони є в будинку.
5.Не намагайтеся загасити сильну пожежу самостійно, намагайтеся швидше залишити приміщення.
6.Не можна ховатися під ліжко, в шафи, у ванну кімнату, потрібно постаратися залишити в квартиру.
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо:
необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
-Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
-При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
-По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
-Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.
Якщо потрібнокогось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні:
- залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше;
- в разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.
Якщо на людині горить одяг.
1.Якщо на вас горить одяг, ні в якому разі не намагайтеся бігти, вогонь буде розгоратися ще сильніше.
2.Потрібно якнайшвидше скинути палаючий одяг, постаратися збити полум'я— падайте на землю і катайтеся, якщо поблизу є калюжа або сніжний замет— падайте в них.
3.Якщо перебуваєте в приміщенні, можна накинути на себе якусь щільну тканину (ковдра, покривало, пальто), тільки залишайте відкритою голову, щоб не задихнутися димом.
4.До приїзду лікарів не знімайте самостійно одяг з обпалених ділянок тіла!
Якщо загорівся ліфт.
1.Якщо сталася пожежа в ліфті, в кабіні або в шахті з'явився дим, терміново натискайте кнопку «Виклик» і повідомляйте про це диспетчеру.
2.Якщо ліфт продовжує рух, не намагайтеся зупинити його самі, дочекайтеся поки він зупиниться.
3.Коли вийдіть з кабіни, спробуйте заблокувати двері якимось предметом, для того, щоб ніхто не зміг знову викликати ліфт.
4.Гасити водою кабіну можна, ліфт під напругою!
5.Викличте пожежну службу по телефону «01» і повідомте про пожежу мешканцям будинку.
6.Якщо ліфт зупинився між поверхами, це може статися через займання і короткого замикання, робіть все можливе, щоб вас почули— голосно кричите, кличте людей на допомогу, стукайте по стінках ліфта. Постарайтеся за допомогою підручних предметів (ключі, парасольку) розсунути двері ліфта, щоб було легше дихати. Не треба намагатися покинути ліфт самостійно, він може поїхати.
7.Щоб не задихнутися димом, потрібно закрити рот і ніс хусткою або рукавом одягу, якщо з собою є вода або інша рідина, яка безпечна для дихання, змочіть нею хустку або рукав.
Правила пожежної безпеки в лісі
1.Не можна розводити багаття в жарку, суху, вітряну погоду.
2.Розпалювати багаття слід у спеціально призначених для цього місцях.
3.Добре, якщо біля місця розведення багаття буде вода і гілки для зупинення вогню на випадок поширення полум'я.
4.Не бажано розводити багаття поруч з деревами— це небезпечно і може призвести до загибелі дерев.
5.Якщо в лісі почалася пожежа, головне— не дати вогню поширитися. У разі, якщо згасити вогонь своїми силами не виходить, необхідно терміново повідомити про пожежу в пожежну службу за номером «01».
Перша допомога при опіках.
1.Прикладіть до місця опіку вологу і холодну тканину, добре, якщо є стерильний бинт, серветки (зазвичай вони є в аптечках у водіїв), можна змочувати уражену ділянку холодною водою.
2.Не віддирайте одяг від уражених ділянок, не змащуйте опік маслами і мазями, чекайте приїзду швидкої допомоги.
Ознаки отруєння чадним газом
- запаморочення;
- блювота;
- головний біль;
- червоний колір обличчя;
- непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом
- постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
- негайно викликати машину швидкої медичної допомоги зателефоном 103.
І пам’ятайте, що пожежу краще попередити, ніж ліквідувати.
НЕ ДОПУСКАЙТЕ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!
ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.
В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі!