Грибоводи, швачки, столярі: кому на Львівщині пропонують роботу та житло

 

У розпал літа за сприяння Львівської обласної служби зайнятості працедавці регіону шукали претендентів для укомплектування 13,7 тис. вакансій, з яких 10,6 тис. надійшли за формою 3-ПН. Середній розмір заробітної плати у заявлених пропозиціях роботи становив 13755 грн, що на 2473 грн більше, аніж було у цей час торік.

Як свідчить аналіз, бракує працівників у різних сферах економіки, у тому числі у промисловості, комунальному господарстві, торгівлі, транспорті, медицині, освіті тощо. Найбільше актуальних вакансій зафіксовано для представників таких професій як швачка, водій автотранспортних засобів, кухар, продавець продовольчих товарів, продавець-консультант, підсобний робітник, кухар, офіціант та ін.

«Окрім пошуку працівників на заявлені вакансії, служба зайнятості пропонує працедавцям декілька програм, спрямованих на збереження кадрового ресурсу, створення нових робочих місць і розвиток бізнесу. Для прикладу, за двома компенсаційними механізмами понад 600 суб’єктам господарської діяльності відшкодовуються витрати за працевлаштування 953 безробітних, 258 фірмам і компаніям виплачується компенсація за забезпечення роботою 348 вимушено переміщених осіб, 12 працедавцям через службу зайнятості повертаються кошти за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ групи. Загалом у січні-червні поточного року нам вдалося працевлаштувати 7,8 тис. жителів області, 0,6 тис. залучити до виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру, 1,8 тис. – до суспільно корисної праці, 2,8 тис. безробітних охопити професійним навчанням, видати 995 ваучерів для підвищення рівня компетенції або здобуття фаху», – повідомив директор ЛОЦЗ Василь Барилюк.

За його словами, в арсеналі служби – 250 вакансій з наданням житла. Найбільше таких пропозицій у Львівській територіальній громаді (180). Для прикладу, помешкання та зарплату у розмірі 30 тис. грн у Червоноградській ТГ пропонують грибоводам. У Львівській ТГ на 25 тис. грн шукають швачок, малярів, друкарів офсетного плоского друкування, налагоджувальників поліграфічного устаткування, слюсарів з механоскладальних робіт, столярів. У Стрийській ТГ роботу, житло і 20 тис. зарплати пропонують ерготерапевту, токарю-карусельнику та фізичному терапевту.

Із повним переліком вакансій, актуальних станом на 08.07.2024 року у Львівській області, можна ознайомитися за покликанням http://surl.li/hkhgoz, пропозиції роботи з наданням житла – http://surl.li/omkqvi. Консультації з питань зайнятості надаються у підрозділах ЛОЦЗ (http://surl.li/ussof).

 

 

 

Дозвіл працювати на Львівщині отримали майже 170  іноземних громадян

 

У січні-червні цього року Львівський обласний центр зайнятості оформив 169 дозволів на застосування праці іноземців.

За видами економічної діяльності найбільше дозволів видано для працевлаштування у таких сферах як:

- інформація і телекомунікація (28%);

- оптова та роздрібна торгівля (14%);

- переробна промисловість  (11%).

Інші дозволи (47%) видані для легальної зайнятості іноземців у добувній промисловості а також у сферах тимчасового розміщення й організації харчування, охорони здоров’я, освіти тощо.

Станом на 01.07.2024року 94 працедавці нашого регіону використовують працю іноземних громадян.

Найбільше дозволів на працевлпаштування видано громадянам  Турецької Республіки, Колумбії, Сполучених Штатів Америки, Узбекистану та Німеччини.

Із законодавчими аспектами використання праці іноземців в Україні можна ознайомитися на сайті Львівського ОЦЗ (https://bit.ly/3QHr7Of ), у відділі з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Львівського обласного центру зайнятості (м. Львів, вул. Бортнянського, 11а, ІІ корпус, ІІІ поверх, каб. 302) або за тел. (032)2323490.Дозвіл працювати на Львівщині отримали майже 170  іноземних громадян

Із законодавчими аспектами використання праці іноземців в Україні можна ознайомитися на сайті Львівського ОЦЗ (https://bit.ly/3QHr7Of ), у відділі з питань застосування праці іноземців та осіб без громадянства Львівського обласного центру зайнятості (м. Львів, вул. Бортнянського, 11а, ІІ корпус, ІІІ поверх, каб. 302) або за тел. (032)2323490.

 

 

Бізнес на Львівщині розвиватимуть понад 700 учасників проєкту «єРобота»

За результатами розгляду заяв, що надійшли до Державного центру зайнятості упродовж 3-16 червня 2024 року (з урахуванням доопрацьованих документів, поданих у попередні періоди), 43 учасники програми «Власна справа» проєкту «єРобота» з Львівщини отримають мікрогранти на започаткування або розвиток бізнесу у розмірі від 50 до 250 тис. грн. За кількістю схвалених заявок Львівщина посіла друге місце, поступившись першістю Київській області.

Серед переможців цієї хвилі розгляду заяв – 33 фізичні особи-підприємці, 3 – юридичні та 7 стартапів. У планах підприємців – наростити обсяги виробництва меблів, панчішно-шкарпеткових виробів, збільшити спектр надання послуг у галузі торгівлі, індустрії краси, ресторанному бізнесі, сфері освіти, відкрити продуктові магазини, фірмову крамничку крафтових напівфабрикатів, кавʼярню, реабілітаційний кабінет у спортивно-оздоровчому комплексі, освітній простір для дітей і молоді та ін.

До когорти тих, хто розвиватиме на Львівщині ветеранський бізнес, доєдналися 5 переможців програми «Гранти для ветеранів та їх подружжя». За кошти у розмірі до одного мільйона гривень вони мають намір розгорнути виробництво домашніх напівфабрикатів, молочних продуктів у крафтовій сироварні, збільшити надання послуг вантажним автомобільним транспортом або засобами малої механізації та будівельної техніки.

Загалом від початку цього року право на мікрогрант для розширення підприємницької діяльності на Львівщині вибороли 714 заявників із Львівщини: 659 учасників програми «Власна справа» та 55 переможців програми «Гранти для ветеранів та їх подружжя». Відтак за двома ініціативами проєкту «єРобота» в області буде створено 1409 робочих місць.

Нагадаємо, що через портал «Дія» також можна подати заявку на отримання мікрогранту у розмірі 75 тис. грн. Основна вимога – після прийняття рішення про надання коштів – реєстрація особи як субєкта підприємницької діяльності (ФОП). У цьому випадку можна не створювати нові робочі місця. Натомість у разі отримання грантових коштів, сума яких становить більш як 75 тис. грн, створення нових робочих місць упродовж 6 місяців з дня надходження коштів є обов’язковим.

Подати заяву на отримання мікрогрантів можна на порталі «Дія» (https://bit.ly/3NpFdDn), процедура описана за посиланням https://www.dcz.gov.ua/people/micro. Консультації з питань участі у проєкті «єРобота» можна отримати у підрозділах обласної служби зайнятості (адреси – за посиланням http://surl.li/ussof ), а також за тел.: +380966825183.

                                                                                                                                                                               Львівський обласний центр зайнятості