Чим небезпечна амброзія та як з нею боротися: пояснює департамент екології та природних ресурсів.
Амброзія полинолиста – це не просто бур'ян, а справжній ворог екологічного балансу та здоров'я людини.
Друга половина літа та початок осені – це період, коли амброзія активно росте та квітне. Її пилок є одним із найсильніших алергенів, що робить цей час справжнім випробуванням для багатьох людей. Нежить, чхання, свербіж очей – лише частина симптомів, які можуть виникати під час перебування на відкритому повітрі. У деяких випадках контакт із пилком може призвести до серйозних респіраторних захворювань.
Амброзія – це агресивний інвазійний вид, який швидко захоплює нові території, витісняючи місцеві рослини, що призводить до зниження біорізноманіття, що є основою здорових екосистем. Проблема поширюється не лише на природні території, але й на поля, сади, парки та навіть придорожні ділянки. Домінування амброзії змінює структуру рослинного покриву, що негативно впливає на всі рівні екосистеми – від комах-запилювачів до великих ссавців.
«Амброзія – серйозна загроза, яка потребує нашої уваги та дій. Захист довкілля починається з відповідальності кожного. Спільними зусиллями ми можемо зупинити поширення цього «зеленого агресора» та зберегти екологічний баланс, від якого залежить наше здоров'я та майбутнє» – зазначає Ганна Башта, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА.
Найефективнішими методами боротьби з амброзією є:
-
виривання рослин з корінням – дозволяє повністю усунути рослину і попередити її повторному росту;
-
систематичне скошування – регулярне скошування до початку цвітіння допомагає контролювати розповсюдження та знищити насіння;
-
виполювання – метод ефективний на малих ділянках.
Зважаючи на серйозну шкоду, яку рослина завдає довкіллю, сільському господарству та здоров’ю людей, боротьба з нею є важливим пріоритетом для всіх. Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об’єктів територію. Отже, боротьба з бур’янами, включаючи амброзію, є обов’язком кожного з нас.