Центр зайнятості інформує.
«єРобота»: в економіку Львівщини інвестовано 785 млн грн
Від початку цього року за урядовою програмою «Власна справа» проєкту «єРобота» Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення про надання мікрогрантів 395 заявникам з Львівської області. Для відкриття або масштабування бізнесу вони отримають 87 млн грн і створять 672 робочих місць.
Нещодавно оголошені підсумки 6 хвилі програми 2025 року. З-поміж претендентів, що подали документи у період з 17 до 30 березня, право на грант вибороли 64 особи з нашої області. Таким чином за кількістю переможців Львівщина на тлі інших регіонів знову очолила рейтинг першості.
«У 6 хвилі заяви на отримання мікрогрантів погоджені 42 фізичним особам-підприємцям, 4 – юридичним і 18 стартапам, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – До топ-3 сфер діяльності, в яких переможці ведуть або планують відкрити бізнес, увійшли гуртова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів (44%), тимчасове розміщення й організація харчування (14%), а також переробна промисловість (14%). Серед грантерів – 5 осіб віком від 18 до 25 років, котрі за кошти у розмірі до 150 тисяч гривень планують закупити потрібне обладнання, сировину, матеріали або покрити інші видатки для успішного старту у бізнес. Загалом з липня 2022 року в економіку Львівщини завдяки програмі «Власна справа» інвестовано 785 млн грн, в області створено або на етапі створення понад 7 тисяч робочих місць».
За словами керівника ЛОЦЗ, у межах ветеранської складової програми «Власна справа» 41 заявник цього року реалізував свою мрію про власний бізнес. Учасники проєкту «Грант для ветеранів та членів їхніх родин», котрі подали документи на грант у 2025 році, отримають 20,7 млн грн і створять 85 робочих місць. Серед переможців 6 хвилі програми 10 грантерів з нашої області, зокрема 7 учасників бойових дій і 3 дружини захисників. Більшість з них розгортатиме бізнес у сфері роздрібної торгівлі.
Нагадуємо, що за програмою «Власна справа» проєкту «єРобота» на відкриття або розширення бізнесу можна отримати мікрогрант до 250 тис. грн. Учасникам бойових дій або особам з інвалідністю внаслідок війни, а також членам їхніх родин у межах ветеранського компоненту програми на розбудову підприємництва надаються кошти у розмірі до 1 млн грн. Молодь віком від 18 до 25 років може претендувати на суму до 150 тис. грн без обов’язку створювати робочі місця. Консультації щодо участі у грантовій програмі надаються у підрозділах Львівського ОЦЗ (контакти – https://bit.ly/40jWW59), у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (https://lcptodcz.lviv.ua/news/16-12-34-08-02-2023/), а також в офісах «Зроблено в Україні», які функціонують на базі Львівської, Дрогобицької, Самбірської, Стрийської та Червоноградської філій ЛОЦЗ. Деталі програми – https://dcz.gov.ua/people/micro.
Робота на Львівщині: огляд вакансій і зарплат
Через війну та міграційні потоки у багатьох сферах економіки відчувається гострий дефіцит робочої сили. За словами директора Львівського обласного центру зайнятості Василя Барилюка, щодня обласна служба зайнятості оперує інформацією про наявність в області 10-12 тисяч вільних робочих місць і вакантних посад. Особливо в нашій області бракує кваліфікованих робітників, зокрема швачок (понад 580 пропозицій роботи, з/п від 8000 до 27000 грн), водіїв автотранспортних засобів (575 вільних робочих місць, з/п до 50000 грн), слюсарів різного профілю (540 вакансій, з/п до 36000 грн), електромонтерів (150 пропозицій роботи, з/п до 25000 грн), електрогазозварників (120 вакансій, з/п до 33000 грн) та ін.
Складна ситуація з кадрами спостерігається у сфері торгівлі та обслуговування, де активно шукають продавців (520 вакансій, з/п 8000 – 23800 грн), кухарів (більш як 300 пропозицій роботи, з/п до 25000 грн), а також пекарів (120 вільних місць праці), офіціантів (100) адміністраторів (90), барменів (74 вакансії), котрим працедавці готові платити 8000-20000 грн.
До числа найбільш затребуваних професій увійшли підсобні робітники (380 вакансій), вантажники (230), прибиральники (180), двірники (170 вільних робочих місць), максимальна зарплата яких сягає до 30000 грн.
Бракує в області також представників інтелектуальних професій, зокрема лікарів різної спеціалізації (190 вакансій), інженерів різного профілю (180), бухгалтерів (130), менеджерів (120), інспекторів (120 вакансій), яким пропонують від 25000 до 45000.
З переліком вільних робочих місць і вакантних посад, актуальних станом на 21.04.2025 року, можна ознайомитися за покликанням (https://salo.li/60226Bd). Більше варіантів працевлаштування – на «Єдиному порталі вакансій» (https://www.dcz.gov.ua/job). Знайти роботу вам допоможе мобільний додаток Державної служби зайнятості, який можна завантажити через App Store та GooglePlay.
Отримайте компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО!
Львівська обласна служба зайнятості продовжує розглядати заяви роботодавців на отримання компенсації витрат з оплати праці за забезпечення роботою внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Розмір такої компенсації становить 8000 грн на місяць, тривалість виплати – три місяці, а за працевлаштування ВПО з інвалідністю – шість місяців.
З січня і до 14.04.2025 року 115 суб’єктів господарювання отримали позитивне рішення про відшкодування витрат за працевлаштування 170 переселенців, у тому числі 6 людей з інвалідністю.
Найактивніше цією програмою користувалися працедавці Львова, Стрийщини, Дрогобиччини та Самбірщини.
Здебільшого вимушено переміщені особи працевлаштовані у сферу гуртової та роздрібної торгівлі (47,0%) та на підприємства переробної промисловості (24,7%).
Заяву для отримання компенсації можна подати двома способами: онлайн через портал «Дія» (https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo) або офлайн шляхом звернення до підрозділів обласної служби зайнятості (контакти – тут https://bit.ly/40jWW59 ). Більше інформації про цю послугу – на порталі служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/vpowar.
Понад 1700 консультацій: які послуги надають офіси «Зроблено в Україні»
У офісах, що функціонують на базі філій Львівського обласного центру зайнятості у Львові (вул. Княгині Ольги, 122), Дрогобичі (вул. Пилипа Орлика, 3а), Стрию (вул. 1-го Листопада, 12), Самборі (вул. Шевченка, 55) та Шептицькому (вул. Паркова, 4а), можна безоплатно отримати фахові роз’яснення щодо:
– умов участі у програмах «Власна справа», «Гранти для ветеранів та їх подружжя», «Грант для молоді віком до 25 років» та в інших регіональних проєктах, спрямованих на підтримку бізнесу;
– – аспектів написання бізнес-плану;
– шляхів добору та підготовки персоналу;
– програм кредитування, у т. ч. «Доступні кредити 5-7-9%»;
– програм «Національний кешбек», «єОселя»;
– отримання ваучера на навчання для підвищення кваліфікації працівників;
– виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування безробітних, у т. ч. внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій, молоді тощо;
– надання компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I та II групи для створення для них безбар’єрних умов праці;
– отримання грантів для переробних і сільськогосподарських підприємств (теплиці, сади).
Як зазначив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, ключове завдання офісів «Зроблено в Україні» – в одному місці консолідувати всі загальнодержавні та донорські програми, щоб бізнес міг обрати цікаві йому інструменти та можливості для розвитку та масштабування.
У січні-березні цього року на Львівщині до офісів «Зроблено в Україні» звернулося 1085 відвідувачів, зокрема 614 фізичних осіб, 387 – фізичних осіб-підприємців, 84 – представників фірм і компаній, які отримали понад 1,7 тис. консультацій, у тому числі:
• 44,5% – щодо добору персоналу та реалізації програм зайнятості, зокрема щодо виплати компенсацій за працевлаштування певних категорій населення, видачі ваучерів на навчання, організації професійного навчання та ін.;
• 42,5% – з питань отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота»;
• 13,1% – щодо програми «Національний кешбек», «єОселя», грантів для переробних і сільськогосподарських підприємств, доступних кредитів «5-7-9 %» тощо.
Нагадуємо, національна платформа «Зроблено в Україні», яку ініціював Президент України Володимир Зеленський, реалізовується Міністерством економіки України з метою підтримки малого та мікробізнесу, розвитку вітчизняного виробництва та посилення економічної самодостатності України.
Львівський обласний центр зайнятості