Президент України Володимир Зеленський підписав указ про проведення в Україні загальної мобілізації. Відповідний указ опубліковано на сайті Офісу президента

Ключові факти

• Мобілізація буде проведена на території всіх областей України та в місті Києві.
  • Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності указу.
  • Генеральний штаб ЗСУ повинен визначити черговість та обсяги призову військовозобов?язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, та інших військових формувань країни.
  • Кабмін має забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень всі заходи, пов?язанні з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.
  • СБУ має забезпечити контррозвідувальні заходи під час виконання загальної мобілізації.
  • Голови обласних державних адміністрацій мають забезпечити створення та роботу обласних, районних та міських медичних комісій.

Місцеві органи влади у взаємодії з воєнкоматами та із залученням підприємств усіх форм власності мають організувати та забезпечити:

• своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
  • здійснення призову військовозобов?язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин;
  • виділення будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, та іншим військовим формуванням України.