Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають протягом кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал — «Увага всім».

Що робити, почувши такий сигнал?

Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю 1-3 хвилини, це означає — «Повітряна тривога».

Якщо громадянин перебуває вдома:

• повідомити про отриману інформацію сусідів;

• привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри;

• провести у квартирі (приватному будинку) протипожежні профілактичні заходи (вимкнути газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;

• прослідувати в місце найближчого укриття (підвальне приміщення) де можна укритися.

Якщо громадянин перебуває на роботі:

• виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;

• швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого.

Якщо громадянин перебуває у громадському місці:

• вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає відбій повітряної тривоги.

Бережіть себе та близьких!!! Не ігноруйте інструкцій, це може врятувати життя та здоров'я!!!