Фото без опису

Щорічно, 5 червня віздначається Всесвітній День навколишнього середовища. Його офіційно заснувала Генеральна Асамблея ООН у 1972 році з метою привернення уваги до проблем довкілля та стимулювання політичних дій.

Історія свята: 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, підписане 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому через забруднення довкілля: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами». У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту довкілля, на якій були присутні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони довкілля 5 червня.

Мета свята: Всесвітній День охорони довкілля спрямований на привернення уваги глобальної громадськості до проблем довкілля та стимулювання політичних дій. Це свято надає можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку, розумінню важливості громад у зміні підходів до природоохоронних питань та роз’ясненню корисності партнерських відносин для безпечного й благополучного майбутнього.

Кожного року визначається тема, під якою відбуваються заходи до Всесвітнього дня охорони довкілля. Наприклад, у 2023 році тема була «Вирішення проблеми забруднення пластиком».

Окрім зміни клімату, існує кілька інших важливих проблем довкілля, які потребують нашої уваги. Ось деякі з них:

• Використання природних ресурсів: Надмірне використання природних ресурсів, таких як вода, ліси, мінерали та ґрунт, може призвести до виснаження природних систем.
  • Виробництво відходів: Зростаючий обсяг сміття та недостатня утилізація відходів створюють проблему забруднення довкілля.
  • Забруднення води: Викиди токсичних речовин, відходи від промисловості та сільського господарства можуть забруднювати водні ресурси.
  • Знищення лісів: Ліси є важливими для біорізноманіття та збереження вуглецю, але вони знищуються через вирубку та вирубку під забудову.
  • Перевидобування риби: Надмірне виловлення риби може призвести до виснаження рибних популяцій та порушення екосистем.
  • Закислення океанів: Забруднення від викидів вуглекислого газу може призвести до закислення океанів, що шкодить морському життю.
  • Забруднення повітря: Викиди від автомобілів, промисловості та інших джерел можуть спричинити забруднення повітря.

Ці проблеми вимагають спільних зусиль на рівні глобальної спільноти, а також індивідуальних дій для збереження нашої планети.

Ще один спосіб відзначити Всесвітній день навколишнього середовища — вийти на прибирання прибудинкової території, лісу, парку чи пляжу. Можна приєднатися до інших активістів або організувати свою групу з друзів та знайомих. До того ж такі дії одразу дають наочні результати, демонструючи наші можливості в боротьбі за збереження довкілля.