Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

21 липня в м. Глинянах відбувся фінальний захід проєкту "РЕМЕСЛА ЯК ФОРМА СТІЙКОСТІ", який відвідало близько 200 осіб, представники обласної та міської влади, викладачі закладів освіти, місцеві жителі та представники сусідніх громад, а основне - понад 20 самих учасників проєкту, більшість з яких ВПО.

Учасників заходу привітав міський голова Глинянської міської територіальної громади Володимир Чорнопис, начальниця відділу культури, молоді і спорту Глинянської міської ради Мирослава Колодій, голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради, викладач ЛНАМ Іван Щурко, а також доктор мистецтвознавства, професор ЛНАМ Ярослав Кравченко, представники ГО «Центр суспільних інновацій» професорка ЛНАМ Зеновія Шульга, д.е.н. академік АН ВШУ, професорка ЛТЕУ Марія Флейчук, д.е.н., доцентка ЛНАМ, завідувачка кафедри менеджменту мистецтва Олеся Дацко, наукові співробітниці відділу ткацтва та килимарства в місті Глиняни КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ольга Новак та Ірина Пилипів, керівник ГО «Фонд розвитку Глинян» Олег Гураль, отець церкви Святого Миколая в м. Глинянах Андрій Лукачик, Ірина Бундза, а також староста села Підгайчики та координаторка музею «На Унтервалю» Олена Клосовська.

Заспівали для учасників заходу Неля Мельник ( головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Глинянської міської ради), а також юна співачка Олеся Долішня із м. Львова, вірші читала Марія Павлуцька з с. Куровичі.

В залах музею  м. Глиняни відкрилася виставка творчих робіт учасників проєкту, а саме: килимків, міні-гобеленів, крайок, рушників, серветок, сувенірів, виконаних учасниками проєкту Ельмірою Бєляловою, Світланою Кравченко, Наталією Роменською, Галиною Забаштою, Наталією Дяченко-Забаштою, Анастасією Мельник-Маньковською, Ольгою Васькевич, Іриною Кукіною, Яною Бокшею, Тетяною Білоус, Катериною Савич, Маріанною Смірновою, Ксенією Телекі, Іриною Гресик, Іриною Пилипів, Ольгою Новак, Оленою Зальоток.

Також в музеї відкрилася виставка «Глинянський килим крізь час та простір», на якій представлені килими за проєктами видатних мистців минулого таких як Софія Стриєнська, а також сучасної художниці Зеновії Шульги, майстерно виконані ткалями фірми «ЗЕНА-ГЛИНЯНИ-ART-СТУДІЯ» (ФОП Флейчук М.І.) Ганною Латушинською, Теклею Рибак, Марією Сокул.

Фінальним акордом заходу стала демонстрація колекцій автентичного та сучасного стилізованого одягу учасників проєкту: Юрія Мельничука, Зеновії Шульги, Наталії Тибінки, Ірини Флейчук та виготовлених під час проєкту творчих робіт- костюмів Марії Артеменко та Ельміри Бєлялової.

Під час заходу тривав Фестиваль ремесел, на якому учасники проєкту та запрошені гості представили свої творчі роботи, зокрема серед них авторські ляльки та сувеніри Світлани Кравченко, Лариси Азімової, Наталії Роменської, Ельміри Бєлялової; гобелени Тетяни Білоус; крайки, герасівки та прикраси Ольги Новак, Ірини Пилипів, Оксани Козлової, «камяні вишиванки» Тетяни Євсеєвої, соломяні вироби від Марії Іванишин, бичківський медяник від Марії Чорій та ін.

Дуже важливо, що учасниками проєкту була молодьстуденти Львівської національної академії мистецтв, зокрема кафедри художнього текстилю: Маріанна Смірнова, Ксенія Телекі, Катерина Савич та кафедри менеджменту мистецтва: Федір Павлов і Єлизавета Шевченко, Української національної академії друкарства у Львові Іван Микитишин, НУ «Острозька академія» Валерія Цупік, а також учнівська молодь: Катерина, Софія і Дарина Микитишини, Дарина, Тарас і Ярина Флейчуки, Яків і Яна Євсєєви.

В умовах війни подібні проєкти дуже надихають і учасників проєкту, і місцеві громади розвивати сучасну власну культуру!

Незважаючи на тривалі відключення електроенергії, учасниці проєкту натхненно творили, зробили справді чудові роботи, які будуть продемонстровані в м. Матера в Італії у 2025 році.

Особливою «родзинкою» проєкту стали доповіді Юрія Мельничука, Марії Флейчук та Зеновії Шульги, а також щоденні зустрічіобмін досвідом, в межах яких кожен учасник розповів про власну творчість, життєвий шлях та здобутки. Серед них: Світлана Кравченко, Тетяна Білоус, Ельміра Бєлялова, Тетяна Євсєєва, Катерина Савич, Ольга Васькевич, Наталія Роменська, Лариса Азімова, доцентка Галина Забашта, доцентка Наталія Дяченко-Забашта, Анастасія Мельник-Маньковська, Марія Стецюк, Наталія Тибінка, Віра Манько, Ірина Пилипів, Ольга Новак, Ірина Кукіна, Яна Бокша, перша проректорка ХНТУ, к.т.н. доцентка Марія Артеменко, ст.викладач ХДАК Андрій Корнєв, завідувачка кафедри мистецтвознаавства, докторка мистецтвознавства, професорка ХДАК Світлана Рибалко, д.е.н., професорка Олександра Ляшенко. Власним досвідом поділилося також ателє з випуску килимів Vandra Rugs, яке переїхало у місто Косів Івано-Франківської обл. з окупованої Нової Каховки, які спеціально прибули на проєкт в м. Глиняни.

Особливо цікавим для учасників стали виїзні тренінги , в межах яких вони вивчали творчість та культуру Глинянської та сусідніх громад, в межах яких на учасників справили велике враження екскурсія, проведена Надією Рудою в костелі ХVI ст. в с. Вижняни біля м. Глиняни, де збереглися розписи Романа та Маргіт Сельських, а також знайомство з музеєм «На Унтервалю» в с. Підгайчики (музей створений за підтримки УКФ , натхненниками ствоерння якого став Станіслав Клосовський разом зі своєю мамою, старостою села Підгайчики п. Оленою, побували в Свято-успенській Унівській Лаврі с. Унів, а також відвідання філії Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького «Золочівський замок».

Особлива подяка за допомогу у створенні та поширенні медійного контенту Світлані Кравченко, Івану Микитишину, Валерії Цупік, Ярославу Павлуцькому, Федору Павлову і Єлизаветі Шевченко. А також вдячні групі молоді за сприяння під час показу моделей одягу: Оксані Коцан, Орисі Алтунжу, Ользі Дмитришин, Петрові та Зоряні Стецюк, Катерині Микитишин, Маркові Майовському, Северинові та Андріані Дацко, Юліанові Бержецькому, Ксенії Телекі, Маріанні Смірновій та багатьом іншим.

Проєкт уже дав натхнення для колаборацій, зокрема проєктів "1000 луганчан - джерело натхнення" , а також «Безпекове мислення», який веде учасниця проєкту д.е.н. проф. Олександра Ляшенко.

Та величезна синергія , яку дав цей проєкт, справді надихає! Цей проєктточно про стійкість!

Щоб поділитися нею, ми опублікуємо відео та фотозвіти тих днів проєкту, коли через відключення електроенергії не змогли цього зробити з м. Глиняни.

Щиро дякуємо усім співорганізаторам та партнерам, які максимально сприяли у проведенні цього тритижневого проєкту в Глинянах: міському голові Глинянської ТГ Володимиру Чорнопису, начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Глинянської міської ради Мирославі Колодій, ректору Львівської національної академії мистецтв проф. Василю Косіву, Директору КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ігору Тимцю, власниці фірми «ЗЕНАГЛИНЯНИАRТ-СТУДІЯ» Марії Флейчук, директорці НВК «Мозаїка» Тетяні Рудницькій, а також усім, хто допоміг у проведенні цього широкомасштабного заходу, зокрема представникам ГО «Інститут міжнародних економічних досліджень» к.е.н. Володимиру Волошину, Оресту Микиті, власниці «Майстерні Цьоці Магди» Анастасії Рибак, голові ГО «Центр суспільних інновацій» д.е.н. доцентці ЛНАМ Уляні Щурко та менеджерці Зоряні Куриляк, представникам Глинянської громади Галині Рибак, Марії Шульзі, Ользі Дмитришин, Людмилі та Руслану Кривоносам та багатьом іншим, які підтримували та надихали проєкт.

Проєкт «Ремесла як форма стійкості» реалізується Culture Hub Croatia у партнерстві з Matera Hub (Італія) та ГО «Центр суспільних інновацій» (Україна) за підтримки фонду ІЗОЛЯЦІЯ, Trans Europe Halles та Malý Berlín та співфінансується ZMINA: Rebuilding program, створена за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу пропозицій для підтримки українських переміщених осіб та українського культурного та творчого секторів. Партнери проєкту: Глинянська міська рада, Львівська національна академія мистецтв , КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей», Фірма ЗЕНА-ГЛИНЯНИ-АРТ-СТУДІЯ (ФОП Флейчук М. І.).