Рейди під час жнивної кампанії.

З метою покращення роботи, спрямованої на запобігання та мінімізацію негативних наслідків при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж у сільських населених пунктах, масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь на полях за межами населених пунктів впродовж літнього пожежонебезпечного періоду в тому числі жнивної компанії поточного року та на виконання доручень голови Львівської ОДА відповідно до вимог позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, а також на підставі розпорядження першого заступника міського голови, уповноваженими представниками Глинянської міської ради спільно з головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Львівського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області – Мирошом Степаном Богдановичем розпочато проведення обстежень та рейдових перевірок щодо дотримання (виконання) вимог пожежної безпеки на полях зернових культур, елеваторах, зерноприймальних пунктах та в інших місцях зберігання зерна, стану пожежної готовності сільськогосподарських підприємств, які здійснюють діяльність в межах Глинянської територіальної громади.

Під час проведених рейдових обстежень в період з 12.08.21 по 20.08.21 виявлено ряд порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки на полях зернових культур, в місцях зберігання зерна, та зернозбиральній техніці. За результатами проведення рейдових перевірок керівникам суб’єктів господарювання які проводять жнивну компанію було вручено інформаційні листи з рекомендаціями щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки на підвідомчій територіях та об’єктах, а саме:

• привести у відповідність електричні мережі (прокладання відповідно до вимог ПУЕ) на зерноскладах, горищах та інших підсобних приміщеннях підприємств;
  • провести технічне обслуговування наявних вогнегасників на об’єктах та зернозбиральній техніці;
  • проводити оборювання полів у місцях прилеглих до лісових смуг, доріг, земель інших користувачів;
  • на зерноскладах електролампочки з освітлення заключити в захисні плафони та підвісити на незалежну основу;
  • встановити на полях інформаційні знаки безпечності (курити заборонено, розпалювати заборонено, і т.д.);
  • Будівлі,  споруди, виробничі, адміністративні, складські
    й допоміжні приміщення,  технологічні установки,  а також відкриті площадки для зберігання матеріалів, продукції, обладнання, стоянки автотранспортної техніки повинні бути забезпечені засобами гасіння пожеж: вогнегасниками, пожежним інвентарем (покривала з негорючого теплоізоляційного полотна,  ящики з піском, бочки з водою, пожежні відра, совкові лопати тощо) та ручним пожежним інструментом (гаки, ломи, сокири тощо).
  • вся  збиральна  техніка, агрегати та автомобілі повинні мати  відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома
    вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами;
    автомобілі - вогнегасником та штиковою лопатою).
  • Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним
    металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.
  • тримати під особливим контролем зберігання грубих кормів (тюки соломи) в пожежонебезпечний період в під навісі та інших складських приміщеннях;

Окрім того було проведено роз’яснювальну роботу, вручено пам’ятки та роз’яснено про недопущення спалювання стерні, залишків сухої рослинності, а також  щодо обкошування (з прибирання скошеного) та оборювання земельних ділянок прилеглих до торфовищ, полезахисних лісових смуг, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, у смугах відведення автомобільних доріг і залізниць.

Рейдові перевірки триватимуть протягом усього пожежо-небезпечного періоду, з метою недопущення та виявлення фактів випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах.

Виконавчий комітет Глинянської ТГ