Кожного року, з приходом весни в селах і в містах, на полях та сіножатях, біля лісів, вздовж доріг недобросовісними громадянами та фермерськими господарствами здійснюється самовільне спалювання відмерлої торішньої рослинності через що утворюються значні пожежі, які завдають неповторної шкоди навколишньому середовищу.

Внаслідок такого необережного поводження з вогнем, чи звичайної людської халатності й необачності на відкритих територіях, господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей, на узбіччях і навіть практично у центрі населених пунктів горить суха рослинність. Кількість таких пожеж не зменшується. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків різностороння й становить велику небезпеку. Вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, погіршується якість ґрунтів, що призводить до зниження урожайності. Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Страждає й природний світ. Тварини разом з потомством, що не в змозі врятуватися, гинуть, стаючи жертвами цієї безгосподарності. !!!

 

Доводимо до відома, що відтепер власник, користувач чи орендар земельної ділянки зобов’язаний виконувати встановлені законодавством вимоги пожежної безпеки !!!

 

Забезпечення пожежної безпеки покладається на:

 

?власника земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна;

?наймачів (орендарів) земельної ділянки та іншого об’єкта нерухомого майна, якщо це обумовлено договором оренди;

?керівника (керівників) суб’єкта господарювання.

 

Особливу увагу звертаємо до керівників фермерських господарств, адже за самовільне випалювання рослинності або її залишків, відповідно до ст., 771 КУпАП, посадовим особам прийдеться сплатити штраф в сумі від 15 300 до 21 420 гривень !!!

 

Штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків на громадян складає від 3060 до 6 120 гривень.

 

Крім того, при притягненні винних осіб до адміністративної відповідальності, враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків, оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, передбачено кримінальну відповідальність. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років !!!

 

Закликаємо громадян відмовитись від спалювання відмерлої торішньої рослинності !!!

 

Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

 

Будьмо відповідальними за збереження довкілля.

 

Спільними зусиллями збережімо природу!

 

Виконавчий комітет Глинянської ТГ

Фото без опису