Відповідно до вимог законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ» та «Про Червону книгу України» Глинянська міська рада Львівського району з метою захисту, припинення збору, перевезення і торгівлі ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення, долучається до операції «Первоцвіт-2022», а також організовує проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в частині інформування громадськості щодо охорони рослин занесених до Червоної книги України.

Додатково повідомляємо, що Державною екологічною інспекцією у Львівській області розпочато проведення операції «Первоцвіт-2022» із залученням працівників Національної поліції, громадських інспекторів з охорони довкілля, засобів масової інформації, громадськості, представників органів місцевого самоврядування, до функціональних обов’язків яких входить охорона та контроль за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, в тому числі за використанням видів рослин занесених до Червоної книги України.

Протягом  періоду дії операції «Первоцвіт-2021» представниками Глинянської міської ради Львівського району спільно із залученням працівників Національної поліції, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Львівської області буде проведено оперативну роботу зосереджену в місцях збору, транспортування та збуту рослин, на шляхах перевезення та заборони торгівлі ними на ринках та поза їх межами..

Фото без опису

Ранньоквітучі види рослин, в тому числі занесені до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник білосніжний, білоцвіт весняний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, цибуля ведмежа (черемша) та інших різних видів призводять до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання, а масове їх збирання призводить до зниження популяцій їх окремих видів.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Нагадуємо, що за незаконне придбання та збут квітів з Червоної Книги України передбачено штраф з конфіскацією рослин.

Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини передбачена відповідна компенсація за її знищення:

???? підсніжники – від 49 до 62 грн,

???? черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн,

???? шафрани (крокуси), сон трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду

Фото без опису

Торгівля ранньоквітучими весняними рослинами заборонена!

Підсніжники та інші весняні квіти знаходяться на межі зникнення і охороняються Червоною книгою України!c

Попереджаємо, що торгівля первоцвітами переслідується і карається штрафом від 510 до1700 грн та від 1700 до 3655 грн.

Будьте свідомими та відповідальними! Не купуйте первоцвіти! Не підтримуйте незаконну торгівлю!

Купуєте першоцвіти – підтримуєте квіткових браконьєрів та стаєте співучасником злочину !!!