Приватне акціонерне товариство «Українська фінансова житлова компанія» (далі Укрфінжитло), 100 відсотків акцій якого належить державі в особі Міністерства економіки України, відповідно до Умов забезпечення приватним акціонерним товариством «Українська фінансова житлова компанія» доступного іпотечного кредитування громадян України, затверджених постановою КМУ від 02.08.2022 No856 (далі - Умови), здійснює заходи з забезпечення житлом громадян України.

Умови передбачають можливість забезпечення житлом громадянякі не мають власного житла або площа якого менше ніж 52,5 кв. метра для сім'ї з однієї особи (одинока особа), та додатково 21 кв. метр - на кожного наступного члена сім'ї, на умовах іпотечного кредитування на строк до 20 років під фіксовану відсоткову ставку 7% річних у гривні на весь період кредиту.

Станом на сьогодні програма доступного іпотечного кредитування (далі Програма) доступна для військовослужбовців ЗСУ, працівників правоохоронних та силових відомств, медичних працівників закладів охорони здоров'я державної або комунальної форм власності, педагогічних, наукових (науково-педагогічних) працівників, працівників закладів освіти державної або комунальної форми власності. При цьому, частина процентної ставки для таких позичальників компенсується Укрфінжитлом до рівня 3% річних.

Найближчого часу планується розширення категорій громадян, які зможуть скористатися Програмою за ставкою 7% річних.

Умовами передбачено, що роботодавцем кандидата або заінтересованою стороною (центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, організації, підприємства, установи) може здійснюватися компенсація:

- першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки;

частини процентної ставки;

- частини суми повернення кредиту.

Виплата компенсації здійснюється роботодавцем кандидата або заінтересованою стороною в межах затверджених на відповідний рік бюджетних призначень, за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, у порядку, визначеному роботодавцем кандидата або заінтересованою стороною. Виплата компенсації може надаватися відповідно до законодавства на підставі регіональних та місцевих іпотечних програм за рахунок місцевих ресурсів (місцевих бюджетів).

Надання компенсацій заінтересованою стороною сприяє створенню додаткових передумов для стимулювання розвитку будівельної галузі регіону, розвитку суміжних галузей економіки, створює робочі місця, збільшує податкові надходження до бюджетів всіх рівнів, а також підвищує рівень соціального захисту працівників і престиж відповідних професій.

Матеріали Укрфінжитла щодо доступного іпотечного кредитування компенсацією від заінтересованих сторін в рамках зазначеної Програми додаються.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису