Фото без опису

‼️До уваги суб’єктів державної реєстрації‼️

Спрощується процедура надання доступу державних реєстраторів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань /Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, у тому числі скасовується така умова надання доступу, як відсутність двох рішень Мін’юсту про блокування доступу до цих реєстрів на строк більше двох місяців.

📖 Відповідні зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2023 р. № 1309 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців».

Так, згідно положень постанови № 209 з 01 січня 2024 р. не проводиться Міністерством юстиції перевірка, встановлена підпунктом 106 пункту 1 постанови № 209, для надання доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру щодо державних реєстраторів:

🔵 якщо доступ до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав надається вперше після успішного проходження тестування;

🔵 у зв’язку із спливом строку тимчасового блокування доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру прав, доступ до яких було надано після 24 лютого 2022 р.

В усіх інших випадках надання доступу до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру здійснюється після проведення Міністерством юстиції перевірки, у зв’язку з чим суб’єкт державної реєстрації/суб’єкт державної реєстрації прав, з яким державний реєстратор перебуває чи планує перебувати у трудових відносинах, звертається до Мін’юсту з відповідним запитом у порядку, передбаченому підпунктом 106 пункту 1 постанови № 209.

Доступ до Єдиного державного реєстру/Державного реєстру надається технічним адміністратором єдиних та державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції у порядку, визначеному законодавством, за відсутності діючого рішення про тимчасове блокування чи анулювання доступу до відповідного реєстру.