Третина отримувачів ваучерів на Львівщині вчилася на психологів

 

У 2023 році фахівці Львівської обласної служби зайнятості видали 1306 ваучерів на навчання, у тому числі 1128 особам віком «45+», 110 вимушеним переселенцям, 54 людям з інвалідністю, 14 учасникам бойових дій.

Про це повідомив директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк. За його словами, такий документ для проходження перепідготовки за робітничою професією, підготовки за спеціальністю для отримання ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю, підготовки на наступному рівні освіти, спеціалізації та підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями видається особам віком понад 45 років за умови наявності стажу більш як 15 років. Без вимог до віку або стажу роботи ваучер можуть отримати особи, звільнені з військової служби після участі в АТО, люди з інвалідністю, вимушено переміщені особи, демобілізовані захисники й захисниці України, громадяни, щодо котрих встановлений факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також ті, хто отримав поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій.

«Навчання за ваучером організовується за 124 професіями та спеціальностями, що використовуються у різних сферах економіки: будівництві, транспорті, освіті, медицині, соціальному страхуванні, сільському господарстві, інформаційних технологіях та ін. Особа має право самостійно обирати напрям навчання, форму вишколу та заклад освіти», – зазначив В. Барилюк.

Топовими спеціальностями, за якими торік на Львівщині видавалися ваучери, були психологія (437), середня освіта, зокрема для вчителів української мови та літератури, математики, фізики, хімії (117), соціальна робота (87), дошкільна освіта (81), медсестринство (75).

За робітничими професіями найбільше ваучерів видано тим, хто бажав вивчитися на водія навантажувача (54), кухаря (52), верстатника деревообробних верстатів (46), водія автотранспортних засобів (37), оператора котельні (33), машиніста-тракториста сільськогосподарського виробництва (25), швачку (22) та ін.

Нагадаємо, що ваучер – це документ встановленого взірця, який дає право особі безоплатно пройти навчання. Його вартість не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2024 року – 30280 грн). Охочі отримати ваучер повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

З більш детальною інформацією щодо умов видачі ваучерів ознайомтеся на сайті Державного центру зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery). За консультаціями звертайтеся до підрозділів обласної служби зайнятості ( контакти – http://surl.li/jpvpt), пишіть на телеграм-канал @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або телефонуйте за номерами: (032)2323490, +380966825183.

 

Львівський  обласний центр зайнятості

Активними програмами зайнятості торік охоплено

майже 2200 вимушених переселенців

 

У 2023 році за скеруванням фахівців Львівського обласного центру зайнятості роботою забезпечено 790 вимушено переміщених осіб. Більшість  приїжджих працевлаштувалися в заклади оптової та роздрібної торгівлі (23,6%), підприємства переробної галузі (21,4%) та  транспорту (10,7%).

А загалом від початку повномасштабної війни посередницькі послуги служби зайнятості з метою працевлаштування на Львівщині отримували 6558 внутрішніх переселенців, з котрих 1893 знайшли роботу.

За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 133 безробітних осіб з числа ВПО.

Ще 110 людей, котрі прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованої території, у 2023 році отримали ваучер на навчання за такими спеціальностями як «медсестринство», «соціальна робота», «психологія», «дошкільна освіта», «підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «інженерія програмного забезпечення», а також за професіями: «верстатник деревообробних верстатів», «водій автотранспортних засобів», «тракторист».

До тимчасової зайнятості, у тому числі проєкту «Армія відновлення», залучено торік 41 особу з числа переселенців. Вони виготовляли маскувальні сітки для потреб армії, підтримували у готовності захисні споруди цивільного захисту, займалися обладнанням наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття, допомагали пораненим військовослужбовцям повернутися до повноцінного життя.

Мікрогрант на створення або розвиток власної справи отримали 27 ВПО, у тому числі 14 фізичних осіб-підприємців, 4 - юридичних осіб і 9 тих, хто тільки буде започатковувати бізнес.

Програмою компенсації витрат з оплати праці торік скористалися 428 суб’єктів господарської діяльності, котрі у період дії воєнного часу забезпечили роботою 1076 переселенців. Нагадуємо, що у 2024 році розмір компенсацій тим, хто прийматиме на роботу переселенців, з 1 січня зріс до 7,1 тис. грн на місяць, а з 1 квітня – до 8 тис. грн. Окрім того, збільшена тривалість виплати компенсації – з двох до трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію 6 місяців. Щоб отримати кошти, необхідно укласти трудовий договір, зокрема за сумісництвом, гіг-контракт з внутрішньо переміщеною особою та подати заяву на отримання компенсації через портал «Дія» або в паперовій формі у центр зайнятості разом з пакетом необхідних документів. Подробиці – http://surl.li/bthud

За додатковою інформацією звертайтеся до підрозділів обласної служби зайнятості (адреси-http://surl.li/jpvpt), на телеграм-канал @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за телефоном (032) 23 23 490.

 

 

Львівський  обласний центр зайнятості

«єРобота» – 2023: у розвиток бізнесу буде інвестовано 356 млн грн

 

В останні дні 2023 року завершився розгляд заяв на отримання мікрогрантів для відкриття або розвитку бізнесу, які подали учасники проєкту «єРобота» у період з 23 жовтня до 19 листопада (з урахуванням доопрацьованих заяв, що надійшли у попередні періоди).

Відповідно до ухвалених рішень кошти на загальну суму 66,5 млн грн надійдуть 277 учасникам урядової ініціативи, бізнес-плани котрих розглядала комісія Львівського обласного центру зайнятості. Серед грантоотримувачів – 218 приватних підприємців із досвідом ведення бізнесу, 23 – юридичні особи та 36 початківців, котрі тільки будуть започатковувати власну справу. Як результат, в області буде додатково створено 595 робочих місць у таких сферах економіки як роздрібна торгівля, діяльність ресторанів і надання послуг мобільного харчування, переробна промисловість та ін.

«За кількістю учасників програми «Власна справа» наша область серед інших регіонів впевнено утримує лідерські позиції: у 2023 році право на мікрогрант вибороли 1502 суб’єкти господарювання, тобто 16% отримувачів коштів на розвиток бізнесу – із Львівщини», – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

За його словами, більшість заявників – фізичні особи-підприємці (76%), решта (по 12%) – юридичні особи та підприємці-початківці. Відповідно до поданих ними планів в області буде створено 3166 місць праці, а в розвиток бізнесу інвестовано – 355,9 млн грн. Станом на 01.01.2024 року на рахунки 1142 учасників урядового проєкту вже надійшли кошти на суму 270,5 млн грн.

За результатами моніторингу торік грантоотримувачі сплатили податків і зборів на суму 74,0 млн грн і створили 1569 робочих місць.

Якщо ви плекаєте плани про розширення підприємницької діяльності або мрієте відкрити власну справу, скористайтеся проєктом «єРобота» (деталі – https://bit.ly/3AU90ic) та отримайте мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн для закупівлі обладнання, матеріалів, сировини, оплати оренди приміщення, послуг з маркетингу, реклами та ін. Обов’язкова умова – створення 1-2 робочих місць залежно від суми, вказаної у бізнес-плані.

За додатковою інформацією звертайтеся до підрозділів обласної служби зайнятості (адреси – http://surl.li/jpvpt) або записуйтеся на онлайн-консультування (https://is.gd/BCrgXv).

 

 

Львівський обласний центр зайнятості

Результати роботи Львівського ОЦЗ – у цифрах і фактах

 

В умовах війни Львівська обласна служба зайнятості продовжує надавати соціальні послуги працедавцям і безробітним для збалансування попиту і пропозиції робочої сили, підтримки підприємницьких ініціатив і збереження трудового потенціалу. Зокрема, торік:

– 6668 підприємств, установ та організацій подали до Львівської обласної служби зайнятості інформацію про наявність 33861 вакансії;

– 428 працедавців скористалися програмою компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування 1076 вимушено переміщених осіб. Їм відшкодовано 13,6 млн грн;

– 89 суб’єктів малого підприємництва отримали компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця за скеруванням центру зайнятості 140 зареєстрованих безробітних. Відшкодовано 445,6 тис. грн;

– 74 роботодавцям компенсовані фактичні витрати у розмірі єдиного внеску за працевлаштування 82 зареєстрованих безробітних з числа квотної категорії громадян. Їм повернено 270,5 тис. грн;

– 29 суб’єктів господарської діяльності отримали право на компенсацію за працевлаштування 33 зареєстрованих безробітних з інвалідністю та осіб, котрим до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років. Загальна сума компенсації – 93,1 тис. грн;

– 29 працедавців отримали 946,3 тис. грн компенсації за працевлаштування на строк не менш як один рік за строковим трудовим договором 39 вимушено переміщених осіб, котрі офіційно визнані у службі зайнятості безробітними;

– 16 роботодавців, які забезпечили роботою 21 безробітного віком до 25 років або працевлаштували молодь на перше робоче місце, скористалися програмою компенсації, що надається у розмірі 50% мінімальної зарплати. Сума повернення – 111,3 тис. грн;

 – 1 працедавець отримав 100,0 тис. грн компенсації фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю першої групи;

– 1306 особам видані ваучери для підвищення рівня конкурентоспроможності на загальну суму 12,5 млн грн;

– 1502 учасників проєкту «єРобота» отримали мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн для відкриття або розвитку бізнесу. Загалом на їхні рахунки надійшло 280,5 млн грн;

– 30 учасників програми «Грант для ветеранів та членів їх сімей» отримали грант у розмірі від 250 тис. грн до 1 млн грн для започаткування власної справи або масштабування підприємницької діяльності. Сума підтримки ветеранського бізнесу – 8,2 млн грн.

Окрім того, послугами Львівської обласної служби зайнятості з питань працевлаштування скористалися 23866 безробітних. З них:

– 10650 забезпечено роботою;

– 2723 проходили професійне навчання;

– 565 взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

– 984 долучилися до виконання суспільно корисних робіт.

Додаткову інформацію з питань надання фінансової підтримки працедавцям і перспектив працевлаштування можна отримати у підрозділах обласної служби зайнятості (контакти - http://surl.li/jpvpt), на телеграм-каналі @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за телефоном (032) 23 23 490.

 

Львівський обласний центр зайнятості