Роботу на Львівщині шукають 160 захисників

У перших числах березня через обласну службу зайнятості роботу шукали 159 учасників бойових дій, з котрих 131 зі статусом безробітного. Серед захисників – 19 осіб з інвалідністю, 8 – жінок, 49 – осіб з вищою освітою, 60 – з професійно-технічною.

У січні-лютому поточного року за сприяння служби зайнятості працевлаштований 21 учасник бойових дій на такі вакансії як електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, сортувальник виробів, сировини та матеріалів, продавець продовольчих товарів, диспетчер, менеджер, тренер-викладач, викладач закладу вищої освіти, спеціаліст державної служби, фахівець із соціальної роботи, слюсар з ремонту рухомого складу, охоронник та ін.

Ще 12 захисників з-поміж безробітних виявили бажання за скеруванням служби зайнятості поглибити рівень фахової компетенції за програмами «Сучасні нормативно-правові вимоги до дотримання безпечних умов праці в процесі трудової діяльності», «Технології комп’ютерної обробки інформації», «Цивільний захист населення в умовах воєнного стану», «Особливості роботи на підприємствах в умовах воєнного стану», «Соціально-психологічна адаптація людей під час роботи в умовах війни», «Робота з офісними програмами та використання хмарних сховищ» тощо.

Одинадцять ветеранів отримали ваучери на навчання, відповідно до яких на безоплатній основі зможуть опановувати або вже опановують фах водія навантажувача, водія автотранспортних засобів, тракториста та охоронника.

Експериментальним проєктом, що був запроваджений торік і відповідно до якого захисники та особи з інвалідністю внаслідок війни можуть безоплатно навчатися у закладах освіти Державної служби зайнятості, у січні-лютому цього року скористалися 28 учасників бойових дій. Вони виявили бажання вчитися у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ на операторів безпілотних літальних апаратів, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, електрогазозварників, а також підвищити рівень знань за програмами «Хмарні середовища», «Основи FPV: від початку до майстерності».

Окрім того, 8 учасників бойових дій і 4 дружини бійців, взявши участь у програмі «Грант для ветеранів та членів їх сімей», у перші два місяці цього року вибороли право отримати кошти на відкриття або розвиток бізнесу, загальна сума яких сягнула 5,1 млн грн.

Нагадуємо, що фізичні особи-підприємці, а також фірми та компанії у разі працевлаштування учасників бойових дій можуть отримати компенсацію 50% фактичних витрат на оплату їхньої праці (до 7100 грн) із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Виплата проводиться з дня працевлаштування, загальна її тривалість – 6 місяців упродовж року (компенсація виплачується через місяць).

Якщо ви працедавець, маєте потребу в кадрах і готові запропонувати роботу ветеранам, зверніться до місцевого підрозділу Львівського обласного центру зайнятості (контакти – тут http://surl.li/jpvpt) або зателефонуйте за номером +380966825183. Вакансію також можна подати через особистий кабінет роботодавця (https://is.gd/JA9T4N), реєстрація кабінету – тут https://is.gd/w0zea4. Ваша інформація буде відразу опублікована, а рекрутери розпочнуть добирати вам претендентів на вільні робочі місця.

Львівський обласний центр зайнятості

 

 

Занятість і ВПО: які діють програми?

 

З-поміж безробітних у січні-лютому п. р. роботу через Львівську обласну службу зайнятості шукали 738 вимушено переміщених осіб, з котрих 525 звернулися у поточному році. Вдалося працевлаштувати 97 переселенців, у тому числі 8 з наданням працедавцям компенсації витрат з оплати праці. Ще 80 ВПО за скеруванням служби зайнятості поглиблювали рівень професійних знань або освоювали новий фах, 12 – брали участь у громадських роботах, 35 – отримали ваучер на навчання для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Станом 01.03.2024 в області місце праці шукали 549 переселенців зі статусом безробітного.

Нагадуємо, що для пошуку роботи переселенцям необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості або подати заяву на отримання статусу безробітного через портал «Дія» (https://is.gd/jcMWZF). Допомога з безробіття призначається з першого дня після надання особі статусу безробітного, її тривалість не може перевищувати 90 календарних днів.

Для безробітних, у тому числі ВПО, на безоплатній основі організовується професійне навчання за 95 робітничими професіями та майже 400 освітніми програмами (http://surl.li/dqoyg).

Вимушено переміщені особи мають право отримати ваучер на навчання (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery), вартість якого – до 30280 грн, самостійно обрати спеціальність (професію) і навчальний заклад для здобуття фаху або підвищення кваліфікації. Заявка на отримання ваучера подається як у паперовому, так і електронному вигляді (https://voucher.dcz.gov.ua/).

Переселенці, котрі хочуть займатися бізнесом або його масштабувати, можуть взяти участь в урядовій програмі «Власна справа» (http://surl.li/hamtz) та отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Основна умова – створення робочих місць.

Документи на ще одну програму «Грант для ветеранів та їх подружжя» (http://surl.li/glaly) можуть подавати ВПО зі статусом учасника бойових дій або особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни.

Для працедавців, корі забезпечують роботою тих, хто переїхав з районів активного ведення бойових дій або тимчасово окупованої території, діють два проєкти: програма компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у період дії воєнного часу (http://surl.li/bthud) та відшкодування витрат на заробітну плату у разі забезпечення роботою ВПО з-поміж безробітних (http://surl.li/fdgry).

Консультації з питань працевлаштування вимушено переміщених осіб можна отримати у підрозділах служби зайнятості (контакти – http://surl.li/jpvpt), на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за тел.: (032) 23 23 490, +380966825183.

 

 

Львівський обласний центр зайнятості

 

 

Актуальні вакансії: кого шукають працедавці Львівщини?

 

На «Єдиному порталі вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua/), що був створений спільними зусиллями Мінекономіки, Державної служби зайнятості та провідними сайтами з пошуку роботи, налічується понад 231 тисяча вільних робочих місць і вакантних посад. Із них 8 тисяч вакансій задекларували працедавці Львівщини.

Здебільшого, це звичні пропозиції роботи для представників робітничих професій, зокрема водіїв автотранспортних засобів, швачок, продавців, кухарів, вантажників, слюсарів різного профілю, офіціантів, електриків, трактористів, а також для осіб з вищою освітою: вчителів, лікарів, інженерів, вихователів, керівників підрозділів, агрономів, фармацевтів, фахівців та ін.

Однак серед них є вакансії, які зустрічаються не так часто. На Львівщині, для прикладу, працедавці запрошують на роботу маркшейдера, сигналіста, коменданта, фітнес-тренера, агрохіміка, сировара, такелажника, масажиста, архіваріуса, колориста тощо.

Тим, хто прагне працювати у правовій системі, пропонують вакансії не тільки юристів та юрисконсультів, а й адвокатів і судових експертів.

Серед представників «творчих» професій шукають викладача хореографічних дисциплін, журналіста, організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, реставраторів пам’яток архітектури, дизайнерів меблів або одягу, акомпаніатора, керівників гуртків та ін. Натомість любителі цифр і розрахунків можуть претендувати на посади головних бухгалтерів, бухгалтерів, ревізорів, аудиторів або фінансових аналітиків.

До слова, служба зайнятості пропонує клієнтам тільки офіційне працевлаштування. Усі заявки про кадрову потребу проходять ретельну перевірку щодо відповідності вимогам чинного законодавства. Якщо в тексті оголошення про вакансію помітні ознаки дискримінації за віком, статтю або расою, вони повертаються на доопрацювання.

З повним переліком актуальних станом на 06.03.2024 року вакансій можна ознайомитися за посиланням http://surl.li/rgxqm. Консультації з питань працевлаштування надаються у підрозділах Львівської обласної служби зайнятості (контакти – http://surl.li/jpvpt).

 

Львівський обласний центр зайнятості