Фото без опису

Як проставити апостиль у разі перебування заявника за кордоном ❓

Міністерству юстиції України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2003 № 61 «Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів» (із змінами і доповненнями) надано повноваження на проставлення апостиля на документах, що видаються:

🔹 органами юстиції;

🔹 судами;

🔹 державними архівними установами;

🔹 а також на документах, що оформляються нотаріусами України.

Проставлення апостиля здійснюється за зверненням заявника ✍🏻 до територіального органу Міністерства юстиції України (відділу державної реєстрації актів цивільного стану) або нотаріуса (крім випадку витребування (отримання) документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та проставлення на такому документі апостиля).

📄 Заяву про проставлення апостиля 🖋️ може подати будь-яка особа за умови пред’явлення:

📎 документа, що посвідчує особу громадянина України;

📎 національного паспорта іноземця;

📎 або документа, що посвідчує особу іноземця.

🗂️ До заяви про проставлення апостиля додається:

📎 оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль;

📎 документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія.

🌐 У разі перебування заявника за кордоном проставлення апостиля може здійснюватися за його зверненням, направленим поштовим зв’язком 📩 до Міністерства юстиції України або територіального органу Міністерства юстиції України.

☝🏻 Крім того, з питання направлення документів про державну реєстрацію актів цивільного стану для проставлення апостиля можна звернутися, зокрема, до дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном.

Громадяни, які нині проживають за кордоном та мають потребу в проставленні апостиля на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, можуть здійснювати оплату 💸 послуги з проставлення апостиля в іноземній валюті у банках-кореспондентах АТ «Державний експортно-імпортний банк України».

ℹ️ Ознайомитися з актуальною інформацією щодо банківських реквізитів та переліку банків-кореспондентів можливо на офіційному вебсайті Державної казначейської служби України: https://www.treasury.gov.ua/.

Проставлення апостиля 🖋️ на архівному документі 📜, якщо заявник перебуває за кордоном, також може здійснюватися за його зверненням, направленим поштовим зв’язком до Державна архівна служба України.

Для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі Державної архівної служби України:

📎 документ, що посвідчує його особу;

📎 оригінал документа, на якому проставляється апостиль;

📎 документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

💻 Стосовно проставлення апостиля 🖋️ на виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань повідомляємо, що процедура отримання відомостей з Єдиного державного реєстру визначена Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 05.05.2023 № 1692/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08.05.2023 за № 750/39806.

За надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляється плата у розмірі, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Так, ч. 4 ст. 36 Закону визначено, що за надання виписки з ЄДР для проставлення апостиля справляється плата у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

📂 Надавачем відомостей з Єдиного державного реєстру може бути:

🔹 державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

🔹 адміністратор центру надання адміністративних послуг;

🔹 помічник нотаріуса;

🔹 посадова особа територіального органу Мінʼюсту (у випадку надання виписки з ЄДР для проставлення апостиля).

ℹ️ Перелік територіальних відділів державної реєстрації громадських формувань, уповноважених на видачу виписок з Єдиного державного реєстру для проставлення апостиля, розміщено на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України у рубриці «Департамент державної реєстрації»: https://bit.ly/3vt7EvG.

Інформуємо, що плата 💸 за надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, становить:

▪️ для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн);

▪️ для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

🔗 Докладніше: https://bit.ly/4aarUkB.

Інформація станом на 28.03.2024