В області на двох безробітних припадає три вакансії

 

У січні-листопаді цього року посередницькими послугами Львівської обласної служби зайнятості з метою пошуку місця праці скористалися 23,0 тис. безробітних, що на 42,8% менше, ніж в аналогічному періоді торік. Роботою забезпечено 14,5 тис. осіб, у т. ч. 10,0 тис. безробітних. До тимчасової зайнятості залучено 1445 жителів Львівщини, з котрих 547 виконували громадські та інші роботи тимчасового характеру, 898 – суспільно корисні.

За скеруванням служби зайнятості 2,5 тис. безробітних проходили професійне навчання або перекваліфікацію. Вишкіл організовувався за такими актуальними професіями як електрогазозварник, перукар, манікюрник, касир торговельного залу, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, швачка, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій трамвая, оператор котельні, продавець продовольчих товарів та ін.

Ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці отримали 1303 особи. Серед спеціальностей, за якими жителі області та переселенці вирішили підвищити професійну компетенцію, домінували «психологія», «середня освіта (за спеціалізаціями)», «соціальна робота». У розрізі робітничих професій найбільшим попитом користувалися курси водіїв навантажувача, кухарів, верстатників деревообробних верстатів.

Упродовж січня-листопада ц. р. пошук потенційних працівників службі зайнятості довірили 6,4 тис. суб’єктів господарської діяльності, від яких надійшла інформація про наявність 32,2 тис. вільних робочих місць і вакантних посад.

У перші дні грудня п. р. допомоги у працевлаштуванні потребували 3,3 тис. безробітних (торік було на 2,4 тис. більше). У базі вакансій налічувалося 10,1 тис. пропозицій працевлаштування, з яких 9,0 тис. заявили місцеві працедавці, а 1,1 тис. – зібрано з інших джерел. Середній розмір заробітної плати, зазначений у відкритих станом на 01.12.2023 року вакансіях, становив 12,9 тис. грн, тоді як у цей час минулого року працедавці пропонували за роботу 10,2 тис. грн.

В області на двох безробітних, котрі шукають роботу за посередництва служби зайнятості, в середньому припадає 3 вакансії.

Компенсаційні виплати працедавцям: як працюють програми на Львівщині

 

Окрім добору персоналу, організації громадських робіт і професійного навчання на замовлення працедавців, підтримки підприємницьких ініціатив шляхом реалізації урядового проєкту «єРобота», Львівська обласна служба зайнятості надає суб’єктам господарювання низку компенсацій у разі забезпечення роботою за скеруванням служби зайнятості безробітних певних категорій.

Для прикладу, упродовж одинадцяти місяців поточного року 89 суб’єктів малого підприємництва отримали компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування на нові робочі місця за скеруванням центру зайнятості 140 зареєстрованих безробітних. Деталі програми – https://is.gd/qQkDvi.

Ще 74 роботодавцям компенсовані цьогоріч (станом на 01.12.2023 року) фактичні витрати у розмірі єдиного внеску за працевлаштування 82 безробітних з числа квотної категорії громадян.

Відшкодування у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці отримають також 29 суб’єктів господарської діяльності за працевлаштування 33 безробітних з інвалідністю та осіб, котрим до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Програмою компенсації, що надається у розмірі 50% мінімальної зарплати, скористалися у січні-листопаді поточного року 16 роботодавців, які забезпечили роботою 21 безробітного віком до 25 років або працевлаштували молодь на перше робоче місце. Інфографіка останніх трьох програм – за посиланням https://is.gd/py6dgg.

Також витрати з оплати праці у січні-листопаді цього року відшкодовані 415 працедавцям, котрі у період дії воєнного часу забезпечили роботою 1046 вимушено переміщених осіб. Така компенсація виплачується упродовж двох місяців у розмірі мінімальної заробітної плати. Подробиці – https://is.gd/dNaucg.

Консультації з питань отримання компенсаційних виплат надаються у підрозділах Львівської обласної служби зайнятості (адреси – за посиланням http://surl.li/jpvpt). У разі кадрової потреби працедавці можуть самостійно подати вакансію через особистий кабінет https://is.gd/JA9T4N, реєстрація кабінету – https://is.gd/w0zea4. Повний комплекс послуг для працедавців – https://is.gd/im2laG.