Понад тисячу осіб працевлаштувала служба зайнятості у січні

Чисельність зареєстрованих безробітних, котрі станом на 1 лютого 2024 року користувалися послугами Львівського обласного центру зайнятості з метою працевлаштування, становила 4274 особи, з них 2100 отримували допомогу з безробіття.

         У січні п. р. через обласну службу зайнятості знайшли роботу 1052 особи, у тому числі 740 безробітних. Більшість клієнтів служби зайнятості влаштувалася на підприємства сфери торгівлі (25,1%), переробної галузі (22,2%) та заклади освіти (12,8%).

За забезпечення 53 безробітних новими робочими місцями та працевлаштування 36 безробітних з числа соціально вразливих верств населення працедавці отримають компенсацію у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або їм буде відшкодована частина заробітної плати.

Ще 15 суб’єктам господарювання упродовж трьох місяців компенсуватимуться витрати у розмірі мінімальної заробітної плати за працевлаштування у період воєнного стану 17 вимушено переміщених осіб.

Професійним навчанням у січні охоплено 497 жителів області, з них 321 особа проходила вишкіл у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Ваучер для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації отримали 104 особи, у тому числі 12 вимушених переселенців, 10 осіб з інвалідністю та 2 учасника бойових дій. Здебільшого отримувачі ваучерів обрали такі спеціальності як «екстрений медичний технік» (38 ос.); «дошкільна освіта» (20), «медсестринство» (12), а також професії «водій навантажувача» (8), «водій автотранспортних засобів» (6 осіб) та ін.

База вакансій у перші дні лютого поточного року складалася із 8921 пропозиції працевлаштування. Із них 57,8% складали вільні місця праці для представників робітничих професій, 31,4% % – для службовців, 10,8% для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки

Середній розмір заробітної плати, зазначений у вакансіях, становив 13525 грн, що на 529 грн більше, аніж було торік.

Консультації з питань працевлаштування або професійного навчання можна отримати за тел.: (032) 23 23 490, +380966825183, на офіційному телеграм-каналі Львівської обласної служби зайнятості @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або у підрозділах ЛОЦЗ (контакти – за посиланням http://surl.li/jpvpt).

 

 

 

Які напрями навчання за ваучером найбільш популярні?

Цьогоріч (станом на 20 лютого) 326 жителів Львівщини отримали ваучер на навчання, що дозволить їм іти в ногу з часом, освоїти сучасні технології та використовувати їх у професійній діяльності.

Серед тих, хто скористався можливістю пройти вишкіл на безоплатній основі, 265 осіб віком «45+», 24 особи з інвалідністю, 28 вимушених переселенців і 9 учасників бойових дій.

Які ж спеціальності чи професії вони обрали? Перепідготовку за напрямом «екстрений медичний технік» проходитимуть 61 особа, 105 поглиблюватимуть знання за напрямом «дошкільна освіта», 29 підвищать кваліфікацію за спеціальністю «медсестринство», ще 20 пройдуть перепідготовку за професією «водій навантажувача», а 20 осіб виявили бажання освоїти професію «водій автотранспортних засобів». Є й такі, хто завдяки ваучеру підвищить компетенцію за спеціальністю «медицина», «психологія», «соціальна робота» або удосконалить професійні навички за професіями «верстатник деревообробних верстатів», «оператор котельні», «електрогазозварник», «тракторист» тощо.

Нагадуємо, що отримувачі ваучерів мають право самостійно обрати напрям навчання за однією з 123 затверджених професій та спеціальностей, а також місце вишколу серед професійно-технічних і вищих навчальних закладів, у яких є ліцензія про надання відповідних освітніх послуг. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (30 280 грн).

За деталями щодо аспектів видачі ваучерів на навчання звертайтеся до найближчого підрозділу Львівської обласної служби зайнятості (контакти – контакти – http://surl.li/jpvpt) або на телеграм-канал @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv). Повна інформація – на сайті Державного центру зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.

 

 

 

Львівщина – серед лідерів за кількістю переможців проєкту «єРобота»

Підбиті підсумки розгляду бізнес-планів, що були подані учасниками проєкту «єРобота» з 1 до 14 січня 2024 року з урахуванням доопрацьованих документів, надісланих у попередні періоди.

Кошти у вигляді мікрогрантів, загальна сума яких 5,1 млн грн, отримає 21 претендент із Львівщини: 13 фізичних осіб-підприємців, 2 юридичні особи та 6 підприємців-початківців. Для відкриття або розгортання бізнесу вони планують придбати нове обладнання, матеріали, інструменти, покрити витрати з оплати оренди приміщення, послуг з маркетингу, реклами, а також створити 44 робочих місць.

Більшість переможців цієї хвилі (14 осіб) масштабуватимуть бізнес у Львівській громаді, де зросте виробництво будівельних металевих конструкцій, верхнього або робочого одягу, розшириться діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування, індустрії краси, організації дитячого дозвілля та ін.

«За кількістю позитивних рішень у цій хвилі Львівщина знову увійшла до п’ятірки лідерів, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Загалом від початку дії програми, тобто від липня 2022 року, право на отримання коштів для започаткування або розбудови власної справи вибороли 2020 осіб, бізнес-плани котрих розглядалися на комісії ЛОЦЗ. Таким чином в області буде освоєно 478 млн грн і створено 4379 робочих місць».

За його словами, фінансування на суму понад 1 млн грн у цій хвилі також отримають троє учасників програми «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», котрі створять 5 робочих місць. Загалом ветеранський бізнес на Львівщині розвиватимуть 23 учасники бойових дій і 14 дружин захисників.

Подати заявку для участі у грантових програмах можна через портал «Дія» (https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu). Деталі проєктів – https://bit.ly/3ohSjqA та http://surl.li/glaly. Консультації надаються у підрозділах обласної служби зайнятості (контакти – http://surl.li/jpvpt).

 

 

 

 

Робота та житло: перелік можливостей

Станом на сьогодні у базі вакансій Львівської обласної служби налічується 112 пропозицій працевлаштування з наданням житла. Половину з них задекларували працедавці Львівської територіальної громади. Шукають ливарників пластмаси, видувальників скловиробів, кухарів, офіціантів, водіїв, швачок, кухонних працівників, покоївок, доярів, грибоводів, маляра, електромеханіка, вантажника, двірника, оператора котельні, а також геодезиста, техніка-технолога та завідувача господарства.

Стрийські працедавці гарантують офіційну роботу та житло кухарям, барменам, офіціантам, покоївкам, кухонним робітникам, машиністу автогрейдера, машиністу бульдозера, машиністу крана автомобільного, механізатору, прибиральнику службових приміщень, а також головному бухгалтеру, головному інженеру, головному механіку, майстру, адміністратору та  службовцю на склад (комірнику).

У Червоноградському районі бракує водіїв автотранспортних засобів, грибоводів, офіціантів, майстрів, електромонтерів, оператора машинного доїння машиністів-обхідників з котельного устаткування, прибиральника службових приміщень, інженера з релейного захисту та електроавтоматики, інженера з налагодження й випробувань та інженера-лаборанта.

У Дрогобичі працедавці готові забезпечити роботою та житлом кухаря, муляра, покоївку, сестру медичну, слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування, слюсаря-сантехніка та столяра.

У Золочівському районі запрошують на роботу лікаря загальної практики-сімейного лікаря, а у Самбірському регіоні – водія автонавантажувача.

На найвищу зарплату можуть розраховувати грибоводи (30,0 тис. грн), геодезист і маляр (25,0 тис. грн). Праця водія оцінюється у розмірі 22,6 тис. грн, а ливарників пластмас, кухаря та сімейного лікаря – 20 тис. грн.

Якщо вас цікавлять перспективи працевлаштування, звертайтеся до підрозділів Львівського ОЦЗ (контакти – http://surl.li/jpvpt), перегляньте «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua/), телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» (https://t.me/worknowdcz) та сайт ЛОЦЗ (https://lviv.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy). Повний перелік вакансій з наданням житла – за посиланням http://surl.li/qeryv.

 

Львівський обласний центр зайнятості