На які професії на Львівщині найбільший попит?

 

Ринок праці на Львівщині активно розвивається, пропонуючи безліч цікавих і перспективних вакансій як для досвідчених фахівців, так і для тих, хто шукає нові можливості.

З січня і до 20 травня поточного року 5,7 тис. працедавців Львівської області заявили про наявність майже 25,6 тис. вакансій, у т. ч. 3,9 тис. пропозицій роботи було зібрано з інших джерел. Це свідчить про активізацію процесів на локальному ринку праці та зростання в регіоні попиту на кваліфіковані кадри.

Станом на 20 травня п. р. база даних служби зайнятості складалася з 12,1 тис. вільних робочих місць і вакантних посад, з яких 9,8 тис. надійшли за формою № 3-ПН.

Найбільше бракує кваліфікованих робітників з інструментом (швачок, пекарів, слюсарів, електрогазозварників, верстатників деревообробних верстатів, електромонтерів, малярів, бетонярів), працівників сфери торгівлі та послуг (кухарів, продавців, касирів, офіціантів, барменів, охоронників, перукарів), а також робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою устаткування і машин (водіїв, операторів котельні, токарів, фрезерувальників, виробників морозива, складальників виробів тощо).

Працедавці також шукають інженерів різного профілю, лікарів (сімейних, фізичної та реабілітаційної медицини, терапевтів, невропатологів, травматологів, психіатрів), бухгалтерів, вчителів, медичних сестер.

У сільськогосподарському секторі пропонують роботу трактористам-машиністам, агрономам, водіям, тваринникам.

Серед представників найпростіших професій неабиякий попит мають прибиральники, підсобні робітники, вантажники та двірники.

З повним переліком актуальних пропозицій працевлаштування можна ознайомитися у застосунку «Єдиний портал вакансій» (https://jobportal.dcz.gov.ua/). Допомога з питань пошуку роботи або персоналу надається у підрозділах Львівського ОЦЗ (контакти – http://surl.li/jpvpt).

 

      Львівський обласний центр зайнятості

 

 

 

«єРобота»: за прийнятими рішеннями у розвиток підприємництва Львівщини буде інвестовано понад 590 млн грн 

 

Від старту урядових програм «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» проєкту «єРобота», тобто з липня 2022 року, фінансові вливання держави у розвиток підприємництва на Львівщині станом на сьогодні склали понад 590 млн грн. Про це повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

За його словами, заявки щодо участі у програмах фінансової підтримки бізнесу приймаються й надалі. Майже 2040 учасників програми «Власна справа» вже отримали 483,3 млн грн грантових коштів для придбання обладнання, матеріалів, оплати оренди приміщень і покриття інших видатків, пов’язаних з масштабуванням підприємницької діяльності. Також 17,9 млн грн для започаткування або розширення бізнесу надійшли на рахунки 44 ветеранів і членів їхніх сімей.

За результатами розгляду документів, що були подані з 25 березня до 7 квітня 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв попередніх періодів, Державний центр зайнятості ухвалив рішення про надання мікрогрантів у розмірі від 50 тис. до 250 тис. грн ще 73 претендентам з нашої області: 70 за програмою «Власна справа» і 3 за ініціативою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Відтак Львівщина, як і торік, за кількістю грантоотримувачів входить до трійки лідерів.

Підприємці, котрі у сьомій хвилі вибороли право на мікрогрант, планують розширити виробництво меблів, дерев’яних ікон і картин, розвивати бізнес у галузі медицини, відкрити майстерні з ремонту автомобілів або гаджетів, а також пекарні, кафе, салони краси, ресторани, магазини тощо. Ветерани мають намір зайнятися готельною справою, надавати у фітнес-клубі послуги військовим для відновлення ключових функцій після поранення, задовольняти потреби сільгоспвиробників у літальних апаратах і реалізовувати до них деталі.

Загалом за результатами реалізації грантових програм на Львівщині буде створено понад 5 тисяч робочих місць.

Подати заявку для участі в урядових ініціативах проєкту «єРобота» можна через портал «Дія» (https://bit.ly/3Wcsg43), консультації надаються у підрозділах Львівського ОЦЗ (контакти – https://salo.li/2e58899) або в онлайн-режимі у Львівському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ (деталі – https://salo.li/61510B9).

 

Львівський  обласний центр зайнятості